نمونه کارهای ما را ببینید، تعرفه ها را بررسی کنید، سفارش دهید، تحویل بگیرید!

میزبانی وب یا Web Hosting چیست؟

برای اینکه با بحث میزبانی وب آشنا شوید در این مقاله از طراحی سایت وب رسان با یک مثال ساده آن را برایتان تشریح می نمایم.

میزبانی وب مثل اجاره کردن یک اتاق از یک هتل در بستر شبکه ی جهانی اینترنت می باشد. ما برای اینکه سایت خود را بر روی شبکه نت قرار دهیم، نیاز داریم یک فضای برای ذخیره اطلاعات و قرار دادن فایل های خود بر روی آن داشته باشیم، زیرا این اطلاعات نمی تواند بر روی هار دیسک سیستم ما قرار بگیرد، چون قرار است سایت ما و اطلاعات آن در دسترس عموم افراد جهان قرار بگیرد.

که برای این دسترسی ما قبلا با مبحث دامنه در مقاله دامنه چیست ، آشنا شده ایم. دامنه راه ارتباط کاربران با فضای ما و اطلاعات ما که بر روی Host یا میزبان وب ما قرار دارد، می باشد. هر دامنه اصطلاحا شماره تماس با این اتاق اجاره ای ما بر روی فضای اینترنت است.

پس اگر قرار باشد روی سیستم خود این اطلاعات را ذخیره کنیم، حتی اگه یک سرور هم بر روی سیستم ما قرار داشته باشد، با خاموش شدن سیستم ما، اطلاعات از دسترس عموم خارج خواهد شد.

برای این موضع شرکت های به وجود آمده اند که با راه اندازی سرور ها و تفکیک فضای هارد دیسک خود، بخش های آن را به سایت های نیازمند این فضا ها، اجاره می دهند.

این شرکت ها با توجه به اعتبار و تجربه خود، امنیت، قطع برق، پشتیبانی در مقابل سوانح و… را تامیین می نمایند.

حال با توجه به تقسیم بندی فضای هارد دیسک این شرکت ها، میزبانی وب به ۴ دسته عمده تقسیم می شود، که در ادامه آنها را تشریح و توضیح خواهیم داد. که برای طراحی سایت مناسب بهتر است با این موارد و انواع میزبانی وب آشنا شویم.

درباره وب رسان

وب رسان به عنوان برند دپارتمان طراحی سایت شرکت زانوس پردازش ویرا در سال ۱۳۹۳ در شهر ساوه و با تکیه بر تجربه و تخصص مدیران و اعضاء این مجموعه که متشکل از اساتید دانشگاه و مهندسین نرم افزار می باشد، در زمینه ارائه خدمات در حوزه وب شروع به کار نمود.
در وب رسان سعی ما بر این است تا بسته کاملی از خدمات با بهترین کیفیت ممکن به مشتریان محترممان پیشنهاد و عرضه گردد.
لطفاً برای آگاهی از جدیدترین اخبار مربوط به خدمات و پروژه های وب رسان، ما را در صفحات اجتماعیمان دنبال کنید.

با ما در تماس باشید!

08642466480

08642483402

info [at] webresan.com

طراحی سایت در ساوه شرکت طراحی سایت وب رسان در ساوه واقع شده است و برای همشهریان عزیز ساوجی و شهر صنعتی ساوه طراحی سایت انجام می دهد طراحی سایت وردپرس ،پرستاشاپ،اپن کارت و... در شهرستان ساوه پورتال اختصاصی و...
طراحی سایت اراک , استان مرکزی , هاست , دامنه , طراحی وب سایت , بهینه سازی سایت , تجارت الکترونیک , فروشگاه ساز , طراحی سایت شخصی , طراحی سایت در شهر اراک ...